logo


Koncert Świąteczny 2017

      13 grudnia 2017 roku w zielonogórskiej Palmiarni odbył się Koncert Świąteczny, w którym uczestniczyło ponad 200 osób. Organizatorem tego niezwykłego spotkania było Lubuskie Stowarzyszenie Alzheimera w Zielonej Górze, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.
 
      Uczestników i wykonawców powitała Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Anna Polak oraz prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Alzheimera profesor Grażyna Miłkowska.
 
      Panie mówiły o szczytnym celu, który zrodził się spontanicznie i był inicjatywą tego spotkania, a mianowicie promowanie profilaktyki zdrowotnej w zakresie wczesnej diagnozy choroby Alzheimera, raka jelita grubego, raka piersi i raka szyjki macicy. Tematyka bardzo ważna, ponieważ pomimo wielu prowadzonych akcji w Lubuskiem, ciągle istnieją obszary, w których należy prowadzić akcje i kampanie, by zwiększyć świadomość społeczną w zakresie edukacji i profilaktyki ukierunkowanej na właściwe podejmowanie decyzji w sprawach dotyczących zdrowia. W szczególności dotyczy to choroby Alzheimera i chorób nowotworowych.
 
      Po słowie wstępnym, artyści w osobach śpiewaczki Marzanny Rudnickiej, Macieja Wróblewskiego oraz Michaela Herbicha zabrali uczestników koncertu w wokalno-muzyczną wędrówkę pośród specjalnie wybranych utworów, a mianowicie najpiękniejszych kolęd, arii operowych, a po nich piosenek o miłości!
 
      Wykonawcy wzruszali, a zarazem bawili do łez. A muzyczna podróż przeniosła uczestników w ciepły świąteczny klimat pełen radości, optymizmu, w którym każdy znalazł dla siebie nutkę refleksji.
 
      To był piękne wydarzenie, które wykreowali dla nas artyści. Serdecznie dziękujemy, za tak piękne wykonania i wspaniałe przygotowanie muzyczne. To był piękny wieczór w cudownym miejscu, wśród wspaniałych ludzi, który na długo pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach.
      Konferansjerkę prowadziła Wioletta Baziuk i Maciej Wróblewski, a oprawę i nagłośnienie muzyczne przygotował Łukasz Ostrowski.
 
      W imieniu organizatorów serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc w realizacji Koncertu Świątecznego.
 
     O wydarzeniu można również przeczytać na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.


           
           
           
           
           
  

Kliknij na wybrane zdjęcie - pojawi się ono w oryginalnej wielkości na ekranie - kliknij na prawą stronę zdjęcia - przejdziesz do następnej fotografii - jeśli klikniesz na lewą stronę zdjęcia - powrócisz do poprzedniej fotografii.
 
→ powrót do Kroniki

 

Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę podajemy konto Stowarzyszenia:
Bank Zachodni WBK S.A. nr rachunku: 45 10901535 0000 0001 0584 9014