logo


Jubileusz 10-lecia działalności Lubuskiego Stowarzyszenia Wsparcia Opiekunów i Osób Dotkniętych w Zielonej Górze, wrzesień 2016
 
Nasza historia rozpoczęła się 7 września 2006 roku - to właśnie wtedy zebrała się grupa osób, założycieli Stowarzyszenia, którzy bezinteresownie i z oddaniem postanowili pomagać innym. Swoje wsparcie skierowali do konkretnej grupy ludzi: opiekunów i osób dotkniętych chorobą Alzheimera.
 
Obchody 10-lecia działalności zostały zorganizowane 15 września w Zielonogórskiej Palmiarni. Miejscu wymarzonym do uroczystych, ale i prawdziwie przyjacielskich spotkań. Galę prowadziła pani Agnieszka Nowicka, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia i pani Wioletta Baziuk, sekretarz. W spotkaniu uczestniczyła pierwsza Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Wsparcia Opiekunów i Osób Dotkniętych Chorobą Alzheimera, Pani Jolanta Danielak. Pani Jola przyjęła gratulacje od obecnie pełniącej funkcję Prezesa pani profesor Grażyny Miłkowskiej. Obie Panie Prezes zechciały się ze wszystkimi podzielić refleksją, jakimi motywami kierowały się podejmując decyzję o swoim zaangażowaniu w działalność Stowarzyszenia.
 
Pani Grażyna Miłkowska podkreśliła, że dzięki działalności organizacji, jedynej w województwie lubuskim - udało się pomóc wielu rodzinom. Dodała również, że wsparcie niesione przez organizację ma wiele wymiarów tj. informacyjne, emocjonalne, rzeczowe oraz duchowe. Wsparcie, które jest niezmiernie ważne w chorobie Alzheimera zarówno dla osoby chorej jak i rodzin oraz opiekunów.
 
W trakcie gali, doceniona została praca osób działających w stowarzyszeniu jak i na jego rzecz. Złożone zostały skromne podziękowania wszystkim tym osobom, bez zaangażowania i życzliwości których nasze Stowarzyszenie nie mogłoby realizować swojej misji. Podziękowaniem dla prominentów, darczyńców i osób wspierających Stowarzyszenie były drzewka BONSAI, które mimo "nikczemnej" postury mają solidne korzenie...
 
Wyróżnieniem dla stowarzyszenia był list gratulacyjny od Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta dla pani Wioletty Baziuk, za zaangażowanie i wysoki poziom opieki nad seniorami oraz w prowadzenie działalności Stowarzyszenia.
 
W kolejnej części spotkania, uczestnicy poznali cztery różne spojrzenia, historie rodzin, opiekunów, które połączyły tak wiele obecnych w spotkaniu ludzi... Padło wiele ciepłych, mądrych i wzruszających słów dotyczących opieki nad chorymi oraz roli jaka pełni Stowarzyszenie w życiu rodzin i ich najbliższych.
Tutaj można przeczytać historię pani Anny Popek.
 
Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na świętowania tego pięknego jubileuszu na wesoło i na słodko! Obsługa Palmiarni podała pyszny tort urodzinowy a na stołach już czekały dodatkowe słodkie przekąski i owoce. Klamrą spinającą tą wyjątkową uroczystość była oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu AIS z Sulechowa. Pani Magda i Pan Wiesław Szandurscy bawili wszystkich do późnych godzin wieczornych. Recital wokalno - muzyczny był cudownie rozmaity, od refleksji do pełnej radości zabawy, na którą nie brakowało chętnych!
 
Długo będziemy wspominać mile spędzone chwile i wiele, wiele ciepłych słów i życzeń. Za wspólny udział w obchodach Jubileuszu wszystkim serdecznie dziękujemy!

Jubileusz 10-lecia działalności Lubuskiego Stowarzyszenia Wsparcia Opiekunów i Osób Dotkniętych w Zielonej Górze w mediach
1. Od 10 lat pomagają chorym na Alzheimera i ich opiekunom. "Nikt nie powie - będzie lepiej", Szymon Płóciennik, Gazeta Wyborcza
2. Od 10 lat pomagają chorym i rodzinom w walce z Alzheimerem, Kamila Wilczyńska-Kamrat, TVP3 Gorzów Wielkopolski
3. Wspierają chorych na Alzheimera i ich rodziny, Sylwia Misiak, Radio Zachód


 
           
           
           
           
     

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Województwa Lubuskiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Serdecznie dziękujemy.

Kliknij na wybrane zdjęcie - pojawi się ono w oryginalnej wielkości na ekranie - kliknij na prawą stronę zdjęcia - przejdziesz do następnej fotografii - jeśli klikniesz na lewą stronę zdjęcia - powrócisz do poprzedniej fotografii.
 
→ powrót do Kroniki

 

Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę podajemy konto Stowarzyszenia:
Bank Zachodni WBK S.A. nr rachunku: 45 10901535 0000 0001 0584 9014