logo


Aktywny wypoczynek oraz indywidualne i grupowe zajęcia rekreacyjno-rehabilitacyjne w ramach wyjazdowego turnusu dla osób starszych i niepełnosprawnych dotkniętych chorobą Alzheimera
- realizacja zadania wspierana przez Miasto Zielona Góra
 
      W okresie od 30 maja do 13 czerwca br., trzydziestoosobowa grupa osób starszych, niepełnosprawnych, dotkniętych chorobą Alzheimera miała możliwość skorzystania z aktywnego wypoczynku w ramach wyjazdowego turnusu rehabilitacyjno - wypoczynkowego, który odbył się w nadmorskim Dźwirzynie. W czasie pobytu rehabilitację połączono z elementami aktywnego wypoczynku, który obejmował zajęcia kulturalno - oświatowe i rekreacyjne z uwzględnieniem zajęć indywidualnych i grupowych, dostosowanych do możliwości i potrzeb uczestników.
     W trakcie pobytu, Seniorzy poddawani byli zabiegom leczniczym wskazanym przez lekarza a ponadto korzystali ze spacerów na jednej z najpiękniejszych i najszerszych na polskim wybrzeżu plaż. W ramach prowadzonych zajęć przez opiekunów i pracowników Centrum, Seniorzy uczestniczyli w terapii grupowej i indywidualnej. Bawili się na wieczorkach i ognisku. Odbyli rejs dwumasztowym żaglowcem turystycznym "Pirat" po morzu z Kołobrzegu. Zwiedzili port i Jezioro Resko Przymorskie o unikalnych walorach przyrodniczych.
     Celem turnusu rehabilitacyjnego była ogólna poprawa sprawności psychofizycznej oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, między innymi poprzez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także przez udział w innych zajęciach nie przewidzianych programem turnusu a prowadzonych przez profesjonalnych opiekunów - terapeutów. pecyficzny mikroklimat, który wspiera leczenie chorób układu oddechowego i krążeniowego, bogata oferta organizowanych zajęć oraz wspaniała pogoda sprzyjały udanemu wypoczynkowi i realizacji założonego zadania.
 
Galeria
 

           
           
           
           

Kliknij na wybrane zdjęcie - pojawi się ono w oryginalnej wielkości na ekranie - kliknij na prawą stronę zdjęcia - przejdziesz do następnej fotografii - jeśli klikniesz na lewą stronę zdjęcia - powrócisz do poprzedniej fotografii.
 
→ powrót do Kroniki
 
Organizatorem było Lubuskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób Dotkniętych Chorobą Alzheimera w Zielonej Górze we współpracy z Centrum Usług Opiekuńczych przy wsparciu finansowym zadania Miasta Zielona Góra.

 

Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę podajemy konto Stowarzyszenia:
Bank Zachodni WBK S.A. nr rachunku: 45 10901535 0000 0001 0584 9014