logo


     Obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera 2012
     Choroba Alzheimera - naszą wspólną sprawą.
 
      W ramach obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera, 20 września odbył się w DDP "Nestoria"- Dzień Otwarty Ośrodka. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z porad terapeutów, psychologa oraz uczestniczyć w prelekcji specjalisty neurologa dr Małgorzaty Biernat, prowadzonej na temat znaczenia choroby Alzheimera w życiu pacjenta i rodziny. Po części edukacyjno - informacyjnej odbyło się spotkanie kulturalno - integracyjne. Zebrani w "kawiarnianym" stylu uczestniczyli w recitalu "Powróćmy jak za dawnych lat...", który specjalnie na tą okazję przygotował zespół AIS z Sulechowa.
     21 września w Światowy Dzień Choroby Alzheimera członkowie stowarzyszenia oraz reprezentanci "DDP Nestoria" realizowali kampanię społeczną "Poświęć mi chwilę uwagi". W ramach tej akcji odwiedzili kilka przychodni zielonogórskich, gdzie dostarczyli ulotki, foldery informacyjne dotyczące wczesnego rozpoznawania chorób otepiennych oraz podstawowe narzędzie badawcze - Test MMSE dla lekarzy pierwszego kontaktu.
 
     Zadanie realizowane było w ramach uzyskanego dofinansowania do zadania publicznego przez Województwo Lubuskie - ROPS w Zielonej Górze.

 
Galeria
 

        
        

Kliknij na wybrane zdjęcie - pojawi się ono w oryginalnej wielkości na ekranie - kliknij na prawą stronę zdjęcia - przejdziesz do następnej fotografii - jeśli klikniesz na lewą stronę zdjęcia - powrócisz do poprzedniej fotografii.
 
→ powrót do Kroniki

 

Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę podajemy konto Stowarzyszenia:
Bank Zachodni WBK S.A. nr rachunku: 45 10901535 0000 0001 0584 9014